joomla templates top joomla templates template joomla

Porozumienie ws. OSI

Urząd Miejski w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Porozumienie w sprawie współpracy w ramach wdrażania założeń polityki terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w zakresie Obszaru Strategicznej Interwencji Grudziądza i obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie podpisano dziś, tj. 11 czerwca w Radzyniu Chełmińskim.

W sejmikowych ławach zasiadła młodzież z piętnastu szkół naszego regionu

info: Sejmik, fot: Andrzej Goinski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W środę (10 czerwca) w sejmikowych ławach zasiadła młodzież z piętnastu szkół naszego regionu. Przedstawiciele gimnazjów imienia Jana Pawła II spotkali się na dziecięcej sesji sejmiku, podczas której mogli z bliska poznać pracę radnych województwa.

„Nie ma jak u mamy…”

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Specjalny koncert dedykowany wszystkim mamom odbędzie się w sobotę (23 maja) w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To już szósta odsłona tego corocznego wydarzenia, organizowanego przez marszałka Piotra Całbeckiego z okazji Dnia Matki. 

Poradnia przy Mickiewicza przyjmuje pacjentów

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W zmodernizowanych i rozbudowanych pomieszczeniach w kompleksie toruńskiego szpitala psychiatrycznego przy ulicy Mickiewicza działa już poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. W wtorek (5 maja) odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego.

Strażackie inwestycje w Łubiance i Żninie

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Trwają postępowania przetargowe na budowę centrum szkoleniowego dla strażaków w Łubiance (powiat toruński) oraz nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej i siedziby Komendy Powiatowej PSP w Żninie. Na realizację inwestycji trafi prawie 13 milionów złotych wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Pociąg "Ko-piernik" przejechał z Torunia do Bydgoszczy

R.Ż/eSerwis.info; fot: W.Ż/Chelmza.eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Podobnie jak w poprzednich latach pociąg "Ko-piernik" przejechał przez miasta województwa kujawsko-pomorskiego umożliwiając podróżnym wyjątkową okazję jazdy pociągiem z parowozem, który ma kilkadziesiąt lat.

Autobus uderzył w ścianę domu w Świeciu. 7 osób trafiło do szpitala

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Siedem osób trafiło do szpitala po zderzeniu autobusu z przydrożnym budynkiem w Świeciu w woj. kujawsko-pomorskim. Do wypadku doszło po godzinie 6. Wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej furgonetka uderzyła w prawidłowo jadący autobus.

„Region Nauk Ścisłych” dla rodziny

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Marszałkowski projekt edukacyjny „Region Nauk Ścisłych” dla 1,5 tysiąca uczniów z 50 gimnazjów z Kujaw i Pomorza doceniony w organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP ogólnopolskim konkursie dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny”. Nasz projekt znalazł się wśród przedsięwzięć nominowanych w kategorii „Wyrównywanie szans edukacyjnych”. Wyniki poznaliśmy podczas piątkowej (15 maja) uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego

Marszałkowskie wsparcie na kulturę

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Milion złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na organizację 96 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Wśród nich są festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy i spotkania artystyczne. Zarząd województwa rozdysponował wsparcie w ramach konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. 

Pamięci ofiar Katynia

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W regionie obchodziliśmy 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W sobotę (25 kwietnia) w kościele Akademickim w Toruniu odbył się koncert „Missa pro defunctis – ofiarom zbrodni katyńskiej”. Podczas niedzielnych (26 kwietnia) uroczystości w Bydgoszczy odbyło się poświęcenie przebudowanego tzw. „Cmentarzyka katyńskiego” przy kościele Świętych Polskich Braci Męczenników. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął marszałek Piotr Całbecki.

Planetarium: KOSMOS NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI juz od soboty

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zaprasza na trzy najbliższe imprezy: 1. "Laterna Astronomica" / 18 kwietnia (SOBOTA) godz. 20:30-22:00 oraz 19 kwietnia (NIEDZELA) 20:30-22:00 - wstęp wolny 

Dzisiaj drzewo może spaść Ci na głowę. Uwaga cyklon "Stefan" w kujawsko-pomorskiem!

Witold Wolny/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wiatr do 100 km/h, deszcze i lokalne burze. W poniedziałek, 13 kwietnia, nad Polskę nadciągnął cyklon „Stefan”. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed uszkodzeniami budynków i infrastruktury. Eksperci radzą, jak się do nich przygotować.