joomla templates top joomla templates template joomla

Iwona Michałek posłanka z regionu powołana przez Mateusza Morawickiego na pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki w randze Sekretarza Stanu w MEN

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Iwona michałek posłanka Porozumienia Jarosław Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy została powołana przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły.

 
Iwona Michałek, nauczycielka biologii, była wicekurator kujawsko-pomorska, i była pełniąca obowiązki kuratora, posłanka na Sejm, została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki.
 
 
Stanowisko pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki zostało utworzone w ubiegłym tygodniu, na mocy rozporządzenia rady ministrów. Zgodnie z nim pełnomocnik jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
 
Do zadań pełnomocnika należy: analiza obowiązujących przepisów prawa i istniejących rozwiązań w zakresie wychowawczej funkcji szkoły i placówki, w szczególności przepisów prawa i rozwiązań dotyczących wspomagania przez szkołę i placówkę wychowawczej roli rodziny; analiza propozycji zgłaszanych przy „Okrągłym stole" edukacyjnym w zakresie wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, przygotowanie propozycji nowych rozwiązań prawnych i inicjatyw w zakresie wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, w tym projektów programów rządowych w zakresie wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki oraz profilaktyki problemów dzieci i młodzieży.
 
 
O posłance. 
 
Iwona Michałek urodziła się 13 marca 1956 roku w Szczecinie. W 1981 roku ukończyła biologię środowiskową na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe z ochrony środowiska (1989 roku) i zarządzania (1999 roku). Podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymała tytuł honorowego Ambasadora tej uczelni.
 
Pracowała jako nauczyciel biologii i przyrody w szkołach wiejskich i miejskich. Przez 10 lat związana z Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty, w którym pełniła m.in. funkcję wizytatora, wicekuratora oraz sprawowała obowiązki kuratora oświaty.
 
Kierowała również Pracownią Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Przez 5 lat pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia. W latach 2010-2012 kierowała projektem systemowym UE pt. „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”. Była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.