joomla templates top joomla templates template joomla

Rocznie to 6 tys. złotych na każde dziecko. Od lipca program 500+ bez limitu dochodów. To pieniądze dla kolejnych 3 mln dzieci

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Ruszyła akcja informacyjna programu w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko. Skorzysta z niego około 3 milionów pierwszych dzieci. 
 
 
6 000 zł  tyle otrzyma od 1 lipca rocznie każde dziecko. To wsparcie dla różnego rodzaju potrzeb, takich jak np. zakup odzieży czy biletu do kina dla całej rodziny. Od lipca 500 plus otrzyma każde dziecko.
 
- „Jako parlamentarzyści, którzy uczestniczyliśmy we wdrożeniu programu 500 + mamy dzisiaj dobrą nowinę, tę radość i szczęście obwieszczenia rozszerzenia programu 500 +, który już za parę dni wejdzie w życie, zmaterializuje się od 1 lipca” - mówił poseł Łukasz Zbonikowski na konferencji prasowej inaugurującej w Grudziądzu i regionie rozszerzenie sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości 
 
 
Co ważne Środki z programu Rodzina 500+ teraz będą przyznawane na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca br. będzie można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 
- „To niemal dwukrotne rozszerzenie programu w sensie finansowym jak i ilościowym bo w tej chwili z programu korzysta prawie 2,4 miliona rodzin, a po rozszerzeniu będzie 4,4 mln rodzin. Jeżeli chodzi o ilość dzieci na dzisiaj korzystających z programu to obecnie to jest 3,65 mln dzieci, a po rozszerzeniu od 1 lipca uprawnienia otrzyma aż 6,8 mln dzieci” - mówił poseł.
 
Jak wskazał poseł, program jest dobrze odbierany i jest ewenementem. 
 
- „W pierwszej turze Polski Rząd potrafił wygospodarować 22 mld złotych aby przetransferować je do polskich rodzin, to był ogromny wysiłek. Skoro to dobrze funkcjonuje od lat mogliśmy wygospodarować środki aby rozszerzyć program na każde dziecko w rodzicie”.
 
 
Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.
 
Poseł Łukasz Zbonikowski zaprosił również na inaugurację rozszerzenia rządowego programu, które będzie miało miejsce koło Bydgoszczy w najbliższą sobotę.
 
- „Oficjalne ogłoszenie rozszerzenia programu 500+ nastąpi właśnie w województwie kujawsko-pomorskim w najbliższą sobotę 29 czerwca w Gminie Mrocza koło Bydgoszczy . To będzie zorganizowany piknik rodzinny w godzinach od 12 do 17 z różnymi atrakcjami zabawami dla dzieci i nawet z koncertem muzycznym. Pojawi się Pan premier Mateusz Morawicki z ministrami odpowiedzialnymi z program, który również będą do dyspozycji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego” - mówił poseł