joomla templates top joomla templates template joomla

Podróżował autostradą z 9-miesięcznym dzieckiem znajdującym się poza fotelikiem, w wydychanym powietrzu miał 0,4 promila, a dodatkowo przekroczył prędkość na autostradzie jadąc 167 km/h

info: Policja, Świecie; fot: Archiwum/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

31 -latek z Warszawy kierował samochodem pod wpływem alkoholu i jadąc z prędkością 167 km/h przewoził 9 -miesięczne dziecko poza fotelikiem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.
 
 
W ubiegłą sobotę 9 lutego około godziny 11. 00 oficer dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego uczestnika ruchu. Informował on, że autostradą od strony Warszawy w kierunku Świecia jedzie samochód BMW, w którym pasażerka przewozi dziecko trzymając je na ręku. 
 
 
Do miejscowości Nowe Marzy skierowani zostali policjanci drogówki. Zauważyli opisany przez zgłaszającego pojazd. Dokonali pomiaru jego prędkości. Okazało się, że jedzie on z prędkością 167 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne jest 140 km/h. 
 
Zatrzymali auto do kontroli. W samochodzie znajdował się kierujący oraz pasażerka i małe dziecko, które siedząc na przednim fotelu, trzymała na kolanach. Mężczyznę policjanci poddali kontrolnemu badaniu trzeźwości. Wykazało ono, że jest nietrzeźwy. Wydmuchał prawie 0, 4 promila.
 
31 -latkowi z Warszawy w związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi zatrzymali prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych oraz orzeczenie zakazu kierowania pojazdami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.