joomla templates top joomla templates template joomla

Podszywali się pod policjantów. Wioząc mężczyznę do rzekomego komisariatu, złożyli mu propozycję wzięcia pożyczki w Banku. Chcieli wyłudzić pieniądze pieniadze. Zostali zatrzymani

info: Policja, Wąbrzeźno włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z wydziału kryminalnego naszej komendy, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy metodą "na policjanta" usiłowali wyłudzić pieniądze od jednego z mieszkańców Wąbrzeźna. Po zaledwie 24 godzinach przestępcy byli już w policyjnym areszcie.
 
 
W sobotę 9 lutego policjanci z Wąbrzeźna zostali zawiadomieni, że dzień wcześniej trzech mężczyzn podając się za policjantów usiłowało dokonać przestępstwa. Sprawcy oświadczyli swojej ofierze, że ciążą na niej zarzuty, ale może się z nich wykupić. W drodze do rzekomego komisariatu, gdzie miał złożyć wyjaśnienia zaproponowali, że zatrzymają się przy banku, w którym będzie mógł wziąć pożyczkę. Finał transakcji przerwała pracownica, która domyśliła się w jakim celu mężczyzna chce wziąć kredyt i wezwała policję. Sprawcy jednak zorientowali się, że coś jest nie tak i uciekli.
 
 
Zaalarmowani o zdarzeniu wąbrzescy kryminalni natychmiast zaczęli działać. Na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych  już następnego dnia po zgłoszeniu zatrzymali trzech mieszkańców Chełmży w wieku 18, 20 i 23 lata. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
 
 20-letni "pomysłodawca "przedsięwzięcia" okazał się być poszukiwany listem gończym i trafił wprost do więzienia, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli prawie 7g substancji psychoaktywnych, które trafiły na badania.
 
Wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.
Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do  8 lat.