joomla templates top joomla templates template joomla

Platforma opublikowała czołówki list wyborcych. Lenz, Kopaczewska, Myrcha, Szymański, Zalewska, Mężydło, Hartwich to czołowa siódemka w okręgu toruńskim. Listę w Bydgoszczy otwiera poseł Brejza

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

Czołówki list wyborczy zostały opublikowane na profilu Platformy Obywatelskiej. W Województwie kujawsko-pomorskim listy otwierają posłowie Brejza w Bydgoszczy i Lenz w Toruniu.
 
 
Duże zamieszanie spowodowały listy Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej do sejmu z powodu oburzenia Iwona Hartwich umieszczonej na siódmym miejscu listy toruńskiej. Znana z protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie kandydatka na posła oświadczyła, że 
 
 - nie wystartuje z tej listy w wyborach, ponieważ miała mieć na niej trzecie miejsce -
 
 
Jak oświadczyła Iwona Hartwich obiecywano jej zdecydowanie lepsza pozycje na listach.
 
- „Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca trzeciego, na które się zgodziłam” - twierdzi sama zainteresowana.
 
W Województwie kujawsko pomorskim listę w okręgu toruńskim otwiera poseł Tomasz Lenn, a na kolejnych miejscach znaleźli się:
 
-  Domicela Kopaczewska,
-  Arkadiusz Myrcha,
- Tomasz Szymański,
- Barbara Zalewska,
- Antoni Mężydło,
- Iwona Hartwich.
 
 
 
Poniżej trójki w okręgach wyborczych.
 
Okręg 1 - Legnica 
 
1. Piotr Borys
2. Zofia Czernow
3. Robert Kropiwnicki
 
Okręg 2 - Wałbrzych
 
1. Tomasz Siemoniak
2. Monika Wielichowska
3. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
 
Okręg 3 - Wrocław
 
1. Małgorzata Kidawa-Błońska
2. Małgorzata Tracz 
3. Michał Jaros
 
Okręg 4 - Bydgoszcz 
 
1. Krzysztof Brejza
2. Paweł Olszewski
3. Iwona Kozłowska
 
Okręg 5 - Toruń 
 
1. Tomasz Lenz
2. Domicela Kopaczewska
3. Arkadiusz Myrcha
 
Okręg 6 - Lublin
 
1. Joanna Mucha
2. Michał Krawczyk
3. MartA Wcisło
 
Okręg 7 - Chełm
 
1. Riad Haidar
2. Stanisław Żmijan
3. Kornelia Wróblewska
 
Okręg 8 - Zielona Góra
 
1. Tomasz Aniśko
2. Waldemar Sługocki
3. Krystyna Sibińska
 
Okręg 9 - Łódź 
 
1. Tomasz Zimoch
2. Małgorzata Niemczyk
3. Dariusz Joński
 
Okręg 10 - Piotrków Trybunalski 
 
1. Cezary Grabarczyk
2. Magdalena Spólnicka
3. Elżbieta Radziszewska
 
Okręg 11 - Sieradz
 
1. Cezary Tomczyk
2. Agnieszka Hanajczyk 
3. Artur Dunin
 
Okręg 12 - Chrzanów
 
1. Dorota Niedziela
2. Marek Sowa
3. Adam Potocki
 
Okręg 13 - Kraków
 
1. Paweł Kowal
2. Grzegorz Lipiec
3. Aleksander Miszalski 
 
Okręg 14 - Nowy Sącz 
 
1. Jagna Marczułajtis-Walczak
2. Andrzej Czerwiński 
3. Marta Fogler
 
Okręg 15 - Tarnów
 
1. Urszula Augustyn
2. Robert Wardzała
3. Jacek Pająk
 
Okręg 16 - Płock
 
1. Marcin Kierwiński
2. Elżbieta Gapińska
3. Beata Rusinowska
 
Okręg 17 - Radom 
 
1. Joanna Kluzik-Rostkowska
2. Leszek Ruszczyk
3. Anna Białkowska
 
Okręg 18 - Siedlce
 
1. Kamila Gasiuk-Pihowicz 
2. Czesław Mroczek
3. Krzysztof Chaberski
 
Okręg 19 - Warszawa
 
1. Grzegorz Schetyna
2. Katarzyna Lubnauer 
3. Dariusz Rosati 
 
Okręg 20 - Warszawa II
 
1. Jan Grabiec
2. Paweł Zalewski
3. Kinga Gajewska 
 
Okręg 21 - Opole
 
1. Witold Zembaczyński
2. Tomasz Kostuś 
3. Izabela Migocz
 
Okręg 22 - Krosno
 
1. Joanna Frydrych
2. Marek Rząsa 
3. Wojciech Blecharczyk 
 
Okręg 23 - Rzeszów 
 
1. Tadeusz Ferenc
2. Zdzisław Gawlik
3. Krystyna Skowrońska 
 
Okręg 24 - Białystok 
 
1. Robert Tyszkiewicz 
2. Krzysztof Truskolaski
3. Bożena Kamińska
 
Okręg 25 - Gdańsk 
 
1. Sławomir Neumann
2. Agnieszka Pomaska
3. Piotr Adamowicz
 
Okręg 26 - Gdynia
 
1. Barbara Nowacka
2. Kazimierz Plocke
3. Tadeusz Aziewicz
 
Okręg 27 - Bielsko-Biała
 
1. Mirosława Nykiel
2. Małgorzata Pępek
3. Mirosław Suchoń
 
Okręg 28 - Częstochowa
 
1. Izabela Leszczyna
2. Andrzej Szewiński
3. Marta Salwierak
 
Okręg 29 - Gliwice
 
1. Marta Golbik
2. Krystyna Szumilas
3. Tomasz Głogowski
 
Okręg 30 - Rybnik
 
1. Marek Krząkała
2. Krzysztof Gadowski
3. Gabriela Lenartowicz
 
Okręg 31 - Katowice
 
1. Borys Budka
2. Ewa Kołodziej 
3. Marek Wójcik 
 
Okręg 32 - Sosnowiec
 
1. Wojciech Saługa
2. Barbara Dolniak
3. Mateusz Bochenek
 
Okręg 33 - Kielce
 
1. Bartłomiej Sienkiewicz
2. Adam Cyrański
3. Marzena Okła-Drewnowicz
 
Okręg 34 - Elbląg
 
1. Jacek Protas
2. Bernadeta Hordejuk
3. Elżbieta Gelert
 
Okręg 35 - Olsztyn 
 
1. Janusz Cichoń
2. Anna Wasilewska
3. Mirosław Pampuch
 
Okręg 36 - Kalisz 
 
1. Mariusz Witczak
2. Jarosław Urbaniak
3. Bożena Henczyca 
 
Okręg 37 - Konin 
 
1. Tomasz Nowak
2. Miłosława Stępień 
3. Paulina Henning-Kloska
 
Okręg 38 - Piła
 
1. Małgorzata Janyska
2. Jakub Rutnicki
3. Iwona Kamińska-Lech
 
Okręg 39 - Poznań
 
1. Joanna Jaśkowiak
2. Rafał Grupiński
3. Adam Szłapka
 
Okręg 40 - Koszalin
 
1. Sławomir Nitras
2. Tomasz Czuczak
3. Elżbieta Karlińska
 
Okręg 41 - Szczecin
 
1. Arkadiusz Marchewka
2. Norbert Obrycki 
3. Zofia Ławrynowicz