joomla templates top joomla templates template joomla

Szykuje się niespodzianka na listach PiS. Obecny senator Andrzej Mioduszewski ma powalczyć o mandat poselski. Kto zajmie jego miejsce? Na listach nie znajdzie się Łukasz Zbonikowski

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-Pomorskie Sejm Wybory 2019

Toruńską listę Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu otwierają kandydaci związani z Rządem. Niespodzianką może też być start obecnego senatora z Grudziądza na listach do Sejm.
 
 
O tym, że listę okręgu toruńskiego otwiera obecny Minister Rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski wiadomo już od pewnego czasu. Na drugim miejscu znalazł się poprzednio startujący z jedynki Krzysztof Czabański w latach 2015-2016 sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a od 2016 przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
 
Na kolejnych miejscach znaleźli się wiceministrowie co było do przewidzenia, w tym posłanka Iwona Michałek Wiceminister Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sekretarz Stanu i jednoczesna Pełnomocnik Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły powołana przez Prezesa Morawieckiego na to stanowisko. 
 
 
Kolejna na liście jest Anna Gembicka, niedawno powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju jest równocześnie pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, jest również pełnomocnikiem wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju.
 
Na kolejnych pozycjach znalazły się posłanka Joanna Borowiak czy posłanka Anna Sobecka, która już wielokrotnie pokazywała, że dla kandydatki środowisk wspieranych przez Radio Maryja miejsce na liście nie ma większego jak do tej pory znaczenia. 
 
W dalszych lokatach pojawili się Zbigniew Girzyński aż na 12 miejscu, ale co ciekawe na 6 pozycji podobno obecny senator Andrzej Mioduszewski, co nie jest jeszcze podobno przesądzone. Obecny senator ma powalczyć dla odmiany o mandat do Sejmu, natomiast na jego miejscu ma się pojawić nowa osoba i jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie podobno ma być to obecna przewodnicząca PiS okręgu toruńskiego Marzenna Drab była wiceminister, wojewoda, posłanka. 
 
 
To właśnie Marzenna Drab ma powalczyć o mandat senatora dla Prawa i Sprawiedliwości, Ponieważ nie jest to jeszcze przesądzone, opcjonalnie wystartuje z list do Sejmu.
 
Co ciekawe na listach nie pojawił się obecny poseł Łukasz Zbonikowski, który od pewnego czasu ma problemy natury osobistej, chociaż decyzje kierownictwa PiS nie są do końca znane. 
 
Poniżej prawdopodobny układ listy PiS w okręgu toruńskim.
 
Lista kształtuje się następująco. 
 
1. Jak Krzysztof Ardanowski 
2. Krzysztof Czabański
3. Iwona Michałek 
4. Anna Gembicka 
5. Joanna Borowiak 
9.. Anna Sobecka
12. Zbigniew Girzyński